El País
| Madrid | Marc van Rijswijk | 09 januari 2026Lees ook het andere kort nieuws uit de buitenlandse pers van vandaag:
» VS: Witte Huis verdedigt ICE-agent die vrouw doodschoot
» Grok verwijdert functie voor afbeeldingen wegens seksuele manipulatie
Onder de gevangenen bevinden zich buitenlanders
Caracas, dat zich sinds de arrestatie van voormalig president Nicolás Maduro in een ‘zeer zwakke positie’ bevindt, begon donderdag met de vrijlating van ‘enkele van de meest iconische gevangenen van het regime’, meldt El País.

Onder de vrijgelatenen bevinden zich figuren als de Venezolaans-Spaanse journalist Rocío San Miguel, een gerenommeerd analist die zonder bewijs werd beschuldigd van het beramen van een moordaanslag op de president, en vier andere Spaanse burgers. De Spaanse premier Pedro Sánchez noemde het ‘een daad van gerechtigheid’.
De interim-president van Venezuela, Delcy Rodríguez, verklaarde donderdag dat haar land na de arrestatie van Maduro noch ‘ondergeschikt noch onderworpen’ is aan de Verenigde Staten.