Israël bestookt als schuilplaats gebruikte scholen in Gaza: ruim honderd doden

© Omar AL-QATTAA / AFP

Middle East Eye

| Londen | Marc van Rijswijk | 04 april 2025

Lees ook het andere kort nieuws uit de buitenlandse pers van vandaag:

» Zuid-Koreaanse president Yoon definitief uit ambt gezet door hooggerechtshof

» Aqel Nazir uit Afghanistan beweert 140 jaar te zijn

Het is de dodelijkste aanval sinds de hervatting van de oorlog

Tussen woensdag- en donderdagavond hebben aanvallen van het Israëlische leger op Gaza meer dan honderd doden gemaakt binnen 24 uur, volgens het ministerie van Volksgezondheid van Hamas. Volgens Middle East Eye was dit ‘de dodelijkste dag voor de Palestijnen’ sinds Israël het staakt-het-vuren op 18 maart verbrak. Middle East Monitor schat dat er 1163 burgers zijn gedood ‘sinds Israël zijn genocide heeft hervat’.

Minstens zeventwintig mensen werden gedood en zeventig raakten gewond toen het leger een scholencomplex in het oosten van Gaza bestookte, dat was veranderd in een toevluchtsoord voor honderden Palestijnen die door de gevechten ontheemd waren geraakt. ‘Veel van de gewonden lijken ernstig gehavende kinderen te zijn,’ merkt Haaretz op bij een video van slachtoffers die naar het ziekenhuis worden gebracht. De linkse krant geeft aan dat er nog maar weinig operationele ziekenhuizen over zijn in Gaza en wijst erop dat het personeel van het ziekenhuis Al-Maamadi niet de capaciteit had om zoveel patiënten met zulke zware verwondingen te behandelen.

Aanbiedingen 360 artikel
360 aanbieding: 3 maanden digitaal voor maar 15 euro.

‘We hoorden net het geluid van een enorme explosie, geweerschoten en het constante lawaai van drones,’ meldt een inwoner op de website van Al-Jazeera. Drie scholen die waren omgebouwd tot schuilplaatsen voor burgers waren het doelwit, vertelt hij. ‘Mensen weten niet of ze de nacht doorkomen. Het woord “veiligheid” bestaat niet in de woordenschat van de Palestijnen hier. Als we praten over wat de Israëliërs veilige gebieden noemen, hebben we het in werkelijkheid over dodelijke valstrikken,’ voegt hij eraan toe.

Al-Jazeera berichtte ook over de uitspraken van een woordvoerder van reddingswerkers uit Gaza, die sprak van ‘een bloedbad’, ‘waanzin van Israël’ en kinderen ‘die in koelen bloede zijn gedood’. Volgens hem moeten de aanvallen van donderdag dienen als een ‘wake-up call voor de wereld’.

Recent verschenen