Lees ook het andere kort nieuws uit de buitenlandse pers van vandaag:
» Copernicus: West-Europa beleefde dit jaar de warmste juni ooit
» Trump: ‘Staakt-het-vuren met Iran is voorbij’, VS lanceren nieuwe aanvallen
Zo’n 31 ton goud ligt nog altijd bevroren in Londen opgeslagen
De regering van Venezuela verzocht woensdag om ‘de vrijgave van in het buitenland bevroren staatsactiva als voorwaarde voor de financiering van de wederopbouw na de dubbele aardbeving van 24 juni’, meldt Infobae.
Het verzoek, gedaan tijdens een virtuele vergadering van het VN-Bureau voor de Coördinatie van Humanitaire Zaken (OCHA), betreft Venezolaans goud dat wordt vastgehouden bij de Bank of England. ‘Zo’n 31 ton goud, ter waarde van ongeveer 4,2 miljard dollar, ligt nog steeds bevroren in Londen’, aldus de website.

Het regime van Nicolás Maduro had al eerder om de vrijgave van dit goud uit Londen gevraagd, met name tijdens de coronapandemie, maar de Britse rechtbanken hebben dit steevast afgewezen.
Het dodental als gevolg van de dubbele aardbeving van 24 juni staat momenteel op 3811. Ongeveer vijftigduizend mensen worden nog steeds vermist.
Verder lezen?
Kwaliteitsjournalistiek kost geld. Maar je wilt 360 misschien liever eerst proberen. Neem daarvoor een proefabonnement en lees een week lang gratis.
Heb je al een account?

