Lees ook het andere kort nieuws uit de buitenlandse pers van vandaag:
» CEO van Anthropic doet oproep om de ontwikkeling van AI te vertragen
» Frankrijk: Marine Le Pen maakt haar comeback in Hénin-Beaumont
‘Poetins terreur klopt direct aan bij de EU en de NAVO’
Oekraïne en Polen maakten zondag melding van Russische luchtaanvallen die een trein op weg naar Warschau beschadigden, vlakbij de Poolse grens waar net een andere trein met Europese hoogwaardigheidsbekleders was gepasseerd.
Volgens de Oekraïense spoorwegen zou de Russische luchtaanval mogelijk gericht zijn geweest op de trein met voormalig Brits premier Boris Johnson en voormalig CIA-chef David Petraeus, meldt The Guardian. Er vielen geen slachtoffers of gewonden in de trein, aangezien de passagiers tijdig konden worden geëvacueerd.

Johnson schreef op X: ‘Ik weet niet welke verwrongen logica Poetin ertoe heeft aangezet om vanochtend een stilstaande Oekraïense locomotief aan de Poolse grens op te blazen. Wat we wel zeker weten, is dat het dit soort willekeurige en zinloze aanvallen zijn die de Oekraïners dagelijks moeten doorstaan – zelfs op spoorlijnen voor burgers.’
De Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken, Andrii Sybiha, omschreef de aanval als ‘Poetins terreur die direct aanklopt bij de EU en de NAVO. Russische barbaren staan voor jullie poort, beste partners,’ schreef hij op X.
Bij nachtelijke aanvallen in Oekraïne met meer dan 450 Russische drones en raketten zijn minstens zes mensen omgekomen en meer dan veertig gewond geraakt. De Oekraïense luchtmacht meldde 405 drones en vier raketten te hebben onderschept.
Verder lezen?
Kwaliteitsjournalistiek kost geld. Maar je wilt 360 misschien liever eerst proberen. Neem daarvoor een proefabonnement en lees een week lang gratis.
Heb je al een account?
