DOS Infantino compressed scaled

Lees ook het andere kort nieuws uit de buitenlandse pers van vandaag:

» Japan: twee doden en vier vermisten door tyfoon Dujuan

» New York: Macron en Trump voeren overleg over de oorlog in Oekraïne

Infantino wordt verweten alleenheerser van FIFA te zijn

FIFA-voorzitter Gianni Infantino, kandidaat voor herverkiezing maar verzwakt door zijn recente mislukte poging om het WK te privatiseren, zei maandag dat hij ‘openstaat voor dialoog over hervorming van de wereldvoetbalbond’, aldus The New York Times.

image
360 aanbieding: 3 maanden digitaal voor maar 15 euro.

In een brief aan de leden van de FIFA-raad en de voorzitters van de 211 lidbonden stelt Infantino onder meer voor om ‘directe, gestructureerde en tijdgebonden consultaties te houden met de confederaties, lidbonden en relevante belanghebbenden over hoe de besluitvormingsprocessen van de FIFA verder versterkt kunnen worden’.

Deze consultaties zouden zich met name richten op ‘concrete manieren om de transparantie, participatie en verantwoording bij belangrijke strategische initiatieven te versterken’. De verkiezingen staan ​​gepland voor 18 maart 2027 en kandidaten hebben tot 18 november de tijd om hun kandidatuur bekend te maken.


Deel dit artikel


Recent verschenen