ANP 574384062

Lees ook het andere kort nieuws uit de buitenlandse pers van vandaag:

» Oekraïne: staakt-het-vuren in Olesjky en Cherson is ten einde

» Italiaan Kimi Antonelli (20) wordt jongste Formule 1-wereldkampioen ooit

Met een schamele 29 procent was de opkomst bijzonder laag

De Bulgaarse interim-president Iliana Iotova, die nauwe banden met Rusland onderhoudt, heeft zondag de tweede ronde van de presidentsverkiezingen gewonnen. Volgens exitpolls behaalde Iotova tussen de 57,4 en 58,2 procent van de stemmen, ruim voor haar prowesterse rivaal Andrei Giurov, die tussen de 38,6 en 39,6 procent kreeg.

De opkomst was zeer laag, slechts 29 procent, aldus de kiescommissie. ‘Als de definitieve resultaten dit bevestigen, zou Iotova’s overwinning de koerswijziging van Sofia ten aanzien van Oekraïne consolideren,’ merkte de Financial Times op.

image
360 aanbieding: 3 maanden digitaal voor maar 15 euro.

Iotova, die zich tijdens haar campagne presenteerde als de ‘kandidaat van de vrede’ en stelde dat dialoog met Vladimir Poetin noodzakelijk is om de oorlog in Oekraïne te beëindigen, verklaarde zondagavond dat ze ‘vanaf het begin een positieve campagne had gevoerd, zonder ook maar één keer iemand aan te vallen of haar toevlucht te nemen tot haatzaaiende of polariserende retoriek’.

De 62-jarige voormalige journalist en Europarlementariër ‘diende negen jaar als vicepresident onder het presidentschap van Roemen Radev, een nauwe bondgenoot van Rusland, die in januari aftrad om zich kandidaat te stellen voor het premierschap’, aldus de zakenkrant.


Deel dit artikel


Recent verschenen