DOS Trump trap compressed edited


Lees ook het andere kort nieuws uit de buitenlandse pers van vandaag:

» Griekenland: dode en vier gewonden door aanslag bij overheidspersonen thuis

» Rusland lanceert wederom een massale raket- en droneaanval op Kyiv

Ook bemiddelaar Qatar sprak van ‘positieve vooruitgang’

Vertegenwoordigers van de VS en Iran ontmoetten woensdag Qatarese bemiddelaars in Doha om hun memorandum van overeenstemming te bespreken, nadat luchtaanvallen over en weer de wapenstilstand dreigden te verbreken. Volgens het officiële Iraanse persbureau IRNA resulteerden deze indirecte onderhandelingen in een overeenkomst die Iran toestaat goederen te kopen met een deel van zijn in Qatar bevroren tegoeden.

image
360 aanbieding: 3 maanden digitaal voor maar 15 euro.

De partijen kwamen ook overeen om uiterlijk donderdag een communicatiekanaal op te zetten om eventuele schendingen van het memorandum van overeenstemming te melden en te documenteren. Net als Donald Trump prees ook Qatar in een verklaring de ‘positieve vooruitgang’ die in deze indirecte gesprekken was geboekt.

Gordon Gray, een voormalig Amerikaans diplomaat, zei dat deze verklaring ‘suggereert dat beide partijen zich serieus inzetten voor de onderhandelingen’. ‘Praten over “positieve vooruitgang” is veel beter dan zeggen dat er “eerlijke en open gesprekken” waren, een diplomatieke uitdrukking die eigenlijk betekent dat de gesprekken zeer slecht verliepen’, aldus Gray tegen Al Jazeera.


Deel dit artikel


Recent verschenen