Lees ook het andere kort nieuws uit de buitenlandse pers van vandaag:
» Soedan: tientallen mijnwerkers omgekomen bij luchtaanval op goudmijn
» NAVO waarschuwt Rusland: ‘We zullen elke aanval blokkeren en afweren’
Waarschijnlijk ging het om een clusterbom van Hezbollah
De tiener was veertien jaar oud, meldt The Jerusalem Post. Hij nam deel aan een wandeltocht met andere middelbare scholieren in het noorden van het land, vlakbij de Libanese grens. De jongen werd gedood door de explosie van een onontplofte bom die op de plek van het incident lag.

Volgens een van zijn klasgenoten pakte hij de bom op en raakte hem aan, waardoor hij per ongeluk de explosie veroorzaakte. Vierentwintig andere middelbare scholieren raakten gewond. Benjamin Netanyahu bezocht de slachtoffers in het ziekenhuis.
De Israëlische autoriteiten zijn er vrijwel zeker van dat de explosieven afkomstig waren van een clusterbom van Hezbollah. Dit wapen verspreidt tientallen kleine ladingen over een bepaald gebied. Als ze niet ontploffen bij de inslag, blijven ze op hun plaats liggen.
Verder lezen?
Kwaliteitsjournalistiek kost geld. Maar je wilt 360 misschien liever eerst proberen. Neem daarvoor een proefabonnement en lees een week lang gratis.
Heb je al een account?
