Lees ook het andere kort nieuws uit de buitenlandse pers van vandaag:
» Frankrijk: parlement keurt wetsvoorstel voor euthanasie definitief goed
» Toronto kampt met slechte luchtkwaliteit als gevolg van bosbranden
Zelensky is bezig met een herschikking van zijn kabinet
Mychajlo Fedorov kondigde woensdag zijn aftreden aan, na het vertrek van premier Yulia Svyrydenko, als onderdeel van een kabinetsherschikking die is geïnitieerd door president Volodymyr Zelensky. In een lang Telegrambericht somde de vijfendertigjarige minister de successen op van zijn ministerie, dat hij sinds januari leidde.

Hij noemde met name de ontwikkeling van de productie en het gebruik van drones van een grote militaire hervorming. Hij was ook degene die contact opnam met miljardair Elon Musk om een Starlink-satellietverbinding voor Oekraïense troepen te regelen en de toegang van Russische troepen tot deze technologie af te snijden.
Een parlementslid van de regeringspartij vertelde The Kyiv Independent dat minister van Binnenlandse Zaken Ihor Klymenko de portefeuille Defensie was aangeboden. Volgens gekozen functionarissen en analisten werd Fedorovs ontslag veroorzaakt door meningsverschillen tussen de jonge minister en de opperbevelhebber van de Oekraïense strijdkrachten, Oleksandr Syrsky.
Verder lezen?
Kwaliteitsjournalistiek kost geld. Maar je wilt 360 misschien liever eerst proberen. Neem daarvoor een proefabonnement en lees een week lang gratis.
Heb je al een account?

