NUMMER #197
/
01-07-2021– Amerikaanse soldaten onthullen geheimen over kernwapens in Nederland
– Morgan de orka is gered, maar voor altijd gevangen
– De waarheid over de Oekraïens-Russische oorlog. Eerbetoon aan een verloren soldaat
Opening
Het julinummer ligt nu in de winkel en is online te lezen. Met o.a.: moeten orka’s gered worden in ruil voor gevangenschap?
De China Flower Expo is een overweldigend bloemenspektakel dat zijn gelijke niet kent in de wereld.
Een persoonlijke getuigenis van Inday Espina-Varona, die door de regering ten onrechte werd ‘gered-tagged’ vanwege ‘terrorisme en het inbreken in en doorspelen van gevoelige, vertrouwelijke militaire informatie aan rebellen’. Een beschuldiging waarop gevangenisstraf staat, of erger.
Een op de vier zwangerschappen eindigt in een miskraam. Toch rust op het onderwerp nog altijd een taboe. ‘Een vrouw moet moeder worden, hoe dan ook, tegen elke prijs.’
Magazine
Meer dan de helft van de gebouwen in de VS bevindt zich in een mogelijk rampgebied | Vijfsterrenbeweging ruziet over leiderschap & Meer kort nieuws
De rechten en plichten die komen kijken bij het veilig onderbrengen van kernwapens in Europa, worden niet altijd nageleefd. Bellingcat zocht het uit.
Sinds deze jonge orka werd gered in de Nederlandse Waddenzee, wordt geruzied over wat beter voor hem is: weidse, gevaarlijke vrijheid, of een benauwde veiligheid tussen betonnen muren?
Als de Oekraïense soldaat met wie hij vriendschap heeft gesloten in de strijd sneuvelt, stelt oorlogsjournalist Nolan Peterson zichzelf als missie de waarheid te vertellen over de strijd aan de Russische grens.
Natuurlijk houden de protesten aan in Colombia, zegt Sandra Borda. Het wantrouwen van de betogers is groot en de communicatiekanalen zitten potdicht.
Tigray, de noordelijkste regio van Ethiopië, is op alle manieren van de rest van de wereld afgesloten. De tactiek die Ethiopië en Eritrea gebruiken – om het gebied te verarmen en verzwakken – heeft haar wortels in een ver verleden, zegt Gebrekirstos Gebremeskel. Hij waarschuwt voor ‘genocidale onderstromen’.
Ebrahim Raisi is gekozen tot nieuwe president van Iran. Amnesty International wil een onderzoek tegen hem instellen wegens misdaden tegen de menselijkheid.
Salman Rushdie over zijn favoriete boeken als kind – en de grote invloed die die op ieders leven hebben.
<i>360</i> kiest een aantal door de buitenlandse pers beschreven concerten, voorstellingen, boeken, films en exposities die naar Nederland of België komen, of online te vinden zijn.
Cultuur uit het buitenland, te zien (of te horen) in Nederland of in de rest van Europa.
Het geheim achter de wilskracht van Japanners: <i>ganbatte</i>. Tim Parks liep door Italië in de voetstappen van generaal Garibaldi. Carl Newport over hoe je jezelf bevrijdt van de tirannie van de inbox & Meer tips in deze Top-5 non-fictie, aangeraden door <i>360</i> en Athenaeum.
